10 от най -великите моменти на Световната купа по ръгби за всички времена - Уеб вестник Men Life

Докато 20 нации се подготвят за завладяващо Световно първенство по ръгби в Япония, ние си спомняме най -големите моменти от предишните осем издания на турнира.

Blanco краде полу (1987)

Съ-домакините на Австралия очертаха доминиращ път към финалната четворка от първото световно първенство по ръгби и отидоха в полуоконния си Конкорд срещу Франция като горещи фаворити. Но отборите изиграха трилър с пари и тласък, като Майкъл Лайна и Дидие Камбераберо си размениха дузпите, докато второто полувреме намали. Таблото беше заключено на 24-и с почти изтичане на времето, когато Франция направи 75-метрова контраатака за вековете, завършвайки с електрифициращ защитник Серж Бланко, който се хвърли в ъгъла за победителя в мача.

Украсеният мандат на Алън Джоунс като треньор на Wallabies завърши с подобна сърцераздирателна загуба пет дни по-късно, когато Уелс (който падна с 49-6 в Нова Зеландия в другото полувреме) грабна победа с 22-21 в плейофа на третото място чрез странично преобразуване в последната минута. All Blacks победиха Франция с 29-9 във финала, организиран в Окланд, за да станат първите официални световни шампиони по ръгби.

Всички чернокожи се връщат назад (2015)

Яростни съперници Нова Зеландия и Австралия се срещнаха в три полуфинала на Световното първенство по ръгби, водещи в турнира през 2015 г., но никога на финал. Мечтаният мач със закъснение се сбъдна, след като съседните нации вървяха по въжето на внезапната смърт-с влаците, които скърцаха покрай Шотландия 35-34 в тримесечията, а All Blacks окантоваха Южна Африка с 20-18 в полуфинала-до решението на Twickenham .

Напрегнатото първо полувреме изглеждаше готово да завърши без опит, но защитните шампиони взеха удушение в мача с опити да Nehe Milner-Skudder и Ma'a Nonu от двете страни на почивката. Валабиите обаче се събраха впечатляващо, като намалиха дефицита до четири, след като Дейвид Покок и Тевита Куридрани вкараха голове. Нова Зеландия обаче стана първата страна, спечелила поредни световни първенства, с триумф от 34-17, когато оръжието на пейката Бодън Барет се оттегли, за да завърши 80-метров опит.

Удивителният полуфинал от '99 (1999)

Двата полуфинала през 1999 г. разкриха драмата на турнира и спечелиха незабавни места във фолклора на Световната купа по ръгби. Австралия надмина Южна Африка с 27-21 в нервна, безпроблемна среща в Twickenham, която продължи в продължения. Веселият Стивън Лархам прекъсна безизходицата по време на продълженията с емблематичния 48-метров падащ гол.

Вкусен транс-Тасманов финал се очерта, когато Нова Зеландия поведе Франция 24-10 на следващия ден. Но All Blacks нямаха отговор, когато прочутият „Les Bleus“ непредсказуемост и усет влязоха в овърдрайв след почивката. Двойка отпадащи голове на Кристоф Ламесон обърна инерцията по пътя на Франция и шокираните от снарядите АБ се разпаднаха, когато аутсайдерите се натрупаха на три странни опита, оставяйки четири милиона киви в изумено неверие.

Wallabies продължиха с втората си корона на Световното първенство с категорична победа с 35-12 над загадъчния французин в решаващото решение.

„Още четири години“ (2003)

Wallabies извадиха кралски разстройства на All Blacks на полуфинала през 2003 г., ставайки първите защитни шампиони, достигнали до следващия финал на световното първенство. Австралийският център Стърлинг Мортлок зададе тона с 80-метров опит за пресичане от пас на Карлос Спенсър в деветата минута, докато Елтън Флатли вдигна 17 точки при убедителната победа с 22-10 над почти неотменяемите фаворити. Резултатът беше запечатан, полузащитникът на Wallabies Джордж Греган прослави „още четири години“ на победените си противници по време на умиращите етапи.

Manu Samoa Stand Up on World Stage (1991)

След като не успяха да се класират за встъпителния турнир, Западна Самоа завладя сърцата на феновете на ръгби навсякъде на Световното първенство през 1991 г. Провинциалните играчи на Нова Зеландия To'o Vaega, Frank Bunce, Stephen Bachop, Pat Lam и Brian Lima бяха видни, тъй като островната държава шокира Уелс 16-13 в Cardiff Arms Park, проведе евентуални шампиони в Австралия без опит при стоическа загуба с 9-3 и спечели историческо място за четвъртфинал с 35-12 победа над Аржентина. Те загубиха убедително от Шотландия през тримесечията, но заветното място на Западна Самоа в разказа за Световната купа по ръгби вече беше затвърдено.

Lynagh спасява Wallabies в Дъблин (1991)

Преди да се изкачат до еуфоричен триумф на Световното първенство през 1991 г., Wallabies трябваше да извършат четвъртфинален акт за бягство срещу Ирландия в Дъблин. Един ослепителен двойник на Дейвид Кампезе постави Австралия под контрол, но тълпата от Ландсдаун Роуд побесня, след като фланкерът Гордън Хамилтън завърши дългосрочен опит да изведе домакините напред.

Гледайки надолу цевта с три точки дефицит и срамно ранното излизане от Купата, Wallabies излязоха от затвора с последен опит да прелетят наполовина на Майкъл Лайна.

Австралия потвърди новия световен ред с вдъхновения от Кампези и Тим Хоран полуфинален триумф над застаряващите All Blacks и напрегната 12-6 победа над Англия във финала на Twickenham.

Lomu Steamrolls Пътят към безсмъртието (1995)

Малко спортисти са завладели въображението на Световната купа на всеки кодекс, както гигантът на крилото на All Blacks Йона Лому през 1995 г. Едва на 20 години, Лому беше практически неудържим по време на атаката на Нова Зеландия до финала, тероризирайки всяка от четирите нации на Британските острови.

The преврат на благодатта -и може би най-преиграваните кадри в историята на RWC-беше изстрелването на Лому от четири опита в полуфиналното разрушаване на Англия, по-специално неговото потъпкване, противопоставящо се на защитника Майк Кат, което предизвика запомнящия се ефирен оргазъм на Кийт Куин.

Способността на Южна Африка да затвори Лому беше от решаващо значение за тяхното разстройство от 15-12 продължения на All Blacks (които бяха възпрепятствани от огнището на хранително отравяне, което обхвана екипа) в драматичен финал без опит в Йоханесбург.

Всички чернокожи преодоляват френската съпротива (2011)

Неспособността на встъпителните шампиони на Нова Зеландия да добавят второ световно първенство към своя списък - въпреки че неизменно е най -добрият отбор на планетата през всеки един сезон - стана обект на национално позор. Но худу изглеждаше предопределен да приключи категорично, когато All Blacks удариха Wallabies 20-6 в полуфинала.

Домакините се наредиха срещу Франция, отбор, който вече бяха победили с 37-17 по време на игра на билярд, във финала на Eden Park. Но решението беше епична, изтощителна схватка, която намали нервите на привържениците на Киви до смачкани малки нубове. След наказателен гол на съединителя от международната отхвърлена игра Стивън „Бийвър“ Доналд - известен със средата на турнира след контузии, пресечени в класирането на №10 на All Blacks - Нова Зеландия се вкопчи в аванс от 8-7 за последните 33 минути на незабравим дуел .

Япония зашеметява Спрингбокс във филмово достойно разстройство (2015)

Япония влезе в аналите на най-големите спортове на международно ниво за спорта с техния триумф на гръб от мъртвите над многогодишната тежка категория Южна Африка. Cherry Blossoms никога не са побеждавали нация от първи ред и изглежда са били готови да изтръгнат малко вероятно равенство в Брайтън, когато реферът отсъди сблъсък с дузпа в удобна позиция с изтичане на времето.

Изненадващо, Япония избра поредната схватка и удари южноафриканската пробна линия. Тъй като часовникът показа едва срамежлив 84 минути, аутсайдерите прехвърлиха топката от едната странична линия на другата, преди Карне Хескет да се хвърли встрани. Героите на Еди Джоунс не успяха да се класират за четвъртфиналите, но безспорният момент от Световното първенство през 2015 г. принадлежеше на Япония.

Boilover породи наскоро издадения филмБрайтън Миркале, с Темуера ‘Jake the Muss’ Морисън в ролята на Джоунс.

Златната обувка на Уилкинсън уплътнява Англия Триумф

Няма спор кой е най -големият финал на Световното първенство по ръгби от всички тях.

Защитаващите шампиони на Австралия си осигуриха изненадващо място в решението от 2003 г., като пуснаха All Blacks.

Lote Tuiqiri премина през първия опит само в шестата минута, но колегата от ръгби лигата Джейсън Робинсън отговори за Англия малко преди полувремето. Три наказателни гола от Wallabies No.12 Elton Flatley - включително удар със супер съединител по камбаната за изпращане на финала в продължения - бяха единствените отбелязващи игра през второто полувреме.

Флатли и Уилкинсън си размениха дузпи в продълженията, преди падналия гол на последния в 100-теth минута осигури за първи път трофея Уилям Уеб Елис за Помс (битка за масови рицари, MBE и OBE).